Содержание
Поліпшити самопочуття та настрій після святкових застіль, попередити появу серйозних хвороб допомагають соки, що відновлюють. При правильному приготуванні в них зберігається максимум вітамінів та мікроелементів.
Важливо, щоб у процесі віджиму неушкодженою залишалася клітина рослини, тоді сік зберігатиме всю користь. Найкраще це складне завдання виконують шнекові соковитискачі Hurom. Унікальна технологія соковитискання не подрібнює продукти, а дбайливо віджимає максимум рідини з фруктів, овочів та зелені, здійснюючи лише 43 оберти на хвилину. При цьому вихід готового продукту становить майже до 98% залежно від виду та якості рослин.
Завдяки тому, що шнек виготовлений не з металу, а зі сплаву Ultem, овочі, фрукти, ягоди та зелень не піддаються окисленню. А невелика кількість оборотів не нагріває продукти, і в них зберігається максимальна кількість корисних для здоров’я вітамінів і мікроелементів. Технологія мінімізує процеси окиснення. Сік зберігає свої корисні властивості до 72 годин у скляному посуді в холодильнику.
У цій статті ми розповімо, як приготувати соки для відновлення крові, печінки, серця, судин, зміцнення імунітету та заповнення запасу енергії після тренування.
Фреші, що відновлюють кров
Втрата крові – явище не таке вже й рідкісне. І відбувається воно не лише після тяжких травм. Найчастіше кров потрібно відновлювати:
- після пологів та оперативного втручання;
- при анемії, спричиненій рясними крововтратами, дефіцитом вітамінів та мінералів, хворобами нирок, ендокринної системи, хронічними інфекціями;
- після здачі крові донорам.
Іноді відновити кров необхідно жінці під час першої фази менструального циклу. Якщо цей період вона відчуває слабкість, запаморочення, оніміння кінцівок, потрібно обов’язково переглянути раціон. Впоратися з неприємними симптомами допоможуть такі продукти:
- гранат — покращує склад крові та підвищує гемоглобін;
- буряк — очищає кров, підвищує гемоглобін, нормалізує артеріальний та внутрішньочерепний тиск
- хурма — сприяє виробленню еритроцитів, розріджує і чистить кров, прискорює кровообіг;
- сливи та яблука — нормалізують транспорт кисню в крові;
- шпинат – нормалізує рівень гемоглобіну і перешкоджає розвитку ракових клітин.
Соки, що відновлюють кров, можна легко приготувати лише за кілька хвилин.
Рецепти
- Буряково-гранатовий сік з яблуком. Помийте та підготуйте для віджиму по 100 г гранату, буряків та яблука. Для соковитискача Hurom гранат достатньо очистити від твердої кори та разом із білою частиною просто завантажити у завантажувальну чашу. Шкірку з буряка та яблука знімати не потрібно. За кілька хвилин у вас буде склянка корисного соку.
- Яскравий мікс для відновлення крові. Підготуйте для завантаження 100 г слив (вийміть кісточки), 150 г буряків (ретельно вимийте) і 50 г червонокачанної капусти. Додати 15 г лимона.
- Сонячно-оранжевий мікс. 100 г хурми, 250 г гарбуза і 100 г апельсина підготуйте і завантажте в соковитискач.
- Зелений сік, що відновлює. Для цього рецепту готуємо зелені продукти: шпинат -70 г, огірок – 100 г, виноград – 150 г, броколі – 30 г, м’ята – 1-2 гілочки. Продукти ретельно вимити та завантажити у соковитискач Hurom.
Соки, що відновлюють печінку
Печень – це фільтр нашого організму, який виводить з організму токсичні речовини: алкоголь, продукти обміну речовин (аміак, білірубін), компоненти лікарських засобів. Особливо актуальні соки, що відновлюють печінку, після свят, коли люди п’ють спиртне, їдять багато жирної їжі, чим створює додаткове навантаження на організм. Якщо після застілля ви відчуваєте біль у правому підребер’ї, втому, помічаєте набряклість, настав час влаштувати організму розвантаження.
Будьте уважними! Чистити печінку не можна при панкреатиті, холециститі, гепатиті, загостренні хронічних хвороб, наявності каменів у жовчному міхурі, у період вагітності та грудного вигодовування.
Для здоров’я печінки корисні соки, що відновлюють з:
- буряки – містить холін, що попереджає цироз і гепатит;
- редьки — має жовчогінні властивості;
- моркви — має жовчогінну та сечогінну дію, очищає клітини печінки, нирок;
- лимона – захищає гепатоцити від токсинів, виводить зайвий холестерин, активізує вироблення печінкових ферментів.
Рецепти
Для здоров’я печінки корисно готувати і регулярно пити такі напої:
- Сік з буряка, моркви, огірка. Усі компоненти візьміть у рівних пропорціях і пропустіть через соковитискач. Пити по 350 г склянку натще або розділити цю порцію на 3 рази.
- Сік з редьки та лимона. 100 г чорної редьки, 250 г моркви, 20 г лимона. Для смаку додайте в напій трохи меду. Сік підходить для зміцнення імунітету.
Соки, корисні для серця та судин
Серцево-судинна система відповідає за кровопостачання всіх органів і тканин, транспортування кисню та поживних речовин, виведення продуктів обміну. Але часто неправильний раціон, малорухливий спосіб життя, забруднене повітря, перевтома призводять до хвороб важливих органів. Зменшити ризик виникнення тяжких серцево-судинних захворювань можна відновлюючими соками для серця. Кращими продуктами для здоров’я серця вважаються такі продукти:
- гарбуз — містить кальцій і магній, які запобігають утворенню тромбів і знижують тиск;
- помідор — сприяє нормалізації артеріального тиску і цілюще впливає на стан усієї серцево-судинної системи; своєю чергою антиоксиданти, на які багаті томати, допомагають захищати судини від утворення атеросклеротичних бляшок;
- виноград — сприяє покращенню роботи серцевого м’яза, підвищує рівень антиоксидантів у судинах та знижує в них кількість жирових клітин;
- морква — зменшує рівень холестерину в крові, знижує ризик інсульту на 70%.
Рецепти
Пропонуємо приготувати такі свіжі соки з користю для здоров’я серця та судин:
- Зігріваюче-відновлюючий мікс. Для приготування напою потрібно взяти 100 г томатів, 100 г моркви, 80 г червоного болгарського перцю. А також додати трохи пекучого перцю до смаку. Продукти ретельно вимити, перець очистити від насіння і завантажити в соковитискач.
- Фіолетовий сік для зміцнення серця. Готуємо 150 г фіолетового винограду, 60 г червонокачанної капусти, 100 г моркви та 15 г лимона. Завантажуємо в соковитискач.
- Помаранчевий сік для покращення кровообігу. Вимийте гарбуз і видаліть з нього насіння. Для соку приготуйте 150 г овочів. Вийміть кісточку з персика (вага близько 80 г), почистьте 150 г моркви. Пропустіть продукти через шнековий соковитискач Hurom.
Фреші, що відновлюють імунітет
Правильний раціон з достатньою кількістю вітамінів зміцнює імунітет, збільшує опірність організму до інфекцій. Ми рекомендуємо включати у повсякденне меню:
- цитрусові та журавлини — містять вітамін C, який збільшує вироблення антитіл та інтерферону, зміцнює судини.
- імбир — має протизапальні властивості, містить природні антибіотики, антимікотики;
- авокадо — у його складі є речовини, яких не вистачає організму у міжсезоння: вітаміни В та E, омега-жири;
- петрушку — містить аскорбінову та нікотинову кислоту, має протизапальну та сечогінну дію.
Рецепти
Соки, що відновлюють імунітет легко приготувати за допомогою шнекового соковитискача. Ось кілька простих і корисних рецептів.
- Мікс для зміцнення імунітету. Для рецепту потрібно 150 г ананаса, ½ авокадо, 2–3 стебла селери, 100 г яблук, 10 г лайма. На свій смак можна додати куркуму.
- Ягідно-буряковий напій для імунітету. Щоб приготувати мікс, завантажте в соковитискач підготовлені продукти: 80 г журавлини, 200 г буряків, 100 г замороженої малини.
- Вітамінний вибух. Для напою знадобиться 100 г петрушки, 150 г апельсина, 200 г топінамбуру, 50 г обліпихи. Продукти вимийте та завантажте в соковитискач.
Соки для відновлення після тренування
Після активного фізичного навантаження організм відчуває дефіцит рідини, людина може відчувати запаморочення, занепад сил, нудоту. Тому важливо відразу відновити водно-сольовий баланс та заповнити енергію. Цьому допомагають правильні вуглеводи, яких багато в овочах та фруктах.
Соки, що відновлюють сили спортсмена, включають такі компоненти:
- буряк — знімає втому м’язів, знижує потребу в кисні для багатьох фізичних навантажень; збільшує час роботи організму до повної знемоги. Знижує кров’яний тиск;
- абрикос — сприяє нормальній роботі серця, збільшує витривалість;
- шпинат – містить рослинний білок, сприяє набору м’язової маси
- виноград — особливо корисний при наборі м’язової маси;
- вітграс (сік паростків пшениці) — покращує транспортування кисню, підвищує витривалість, відновлює енергію.
Рецепти
Пропонуємо 3 відновлюючих соків для спортсменів:
- Зелений сік. Візьміть 100 г шпинату, 50 г броколі, 100 огірків, 100 г винограду, 10 г лайма. Помістіть всі компоненти в соковитискач і відразу подайте напій до столу.
- Буряково-мигдальний сік. Підготуйте 150 г буряків, 50 г яблук і 150 мигдального молока. Завантажте буряк і яблуко в соковитискач, відіжміть сік і додайте|додавайте| мигдальне молоко.
- Помаранчевий сік. Помийте і відокремте від кісточок 100 г абрикосів, почистіть 150 г моркви і підготуйте 30 г лимона. Завантажте в шнековий соковитискач Hurom< /a> і отримайте відмінний відновлюючий сік.
Свіжоприготовлені в домашніх умовах соки – це безпечна та ефективна профілактика різних порушень в організмі. Напої прискорюють процес одужання за різних хвороб, швидше відновлюють після свят, допомагають подолати синдром хронічної втоми, покращують спортивні результати. Але для отримання найкращих результатів рекомендується консультація сокотерапевта.
There are no reviews yet.