Содержание
- Буряковий
- Буряково-апельсиновий фреш
- Сонячний мікс із цитрусових та буряків
- Томатний
- Великий червоний мікс
- Фреш «Захід сонця»
- Яблучний
- Зелений фреш для зниження тиску
- Морковно-яблучний фреш
- Гранатовий
- Гранатово-кавуновий фреш
- Журавлинний
- «Цитрусово-журавлинний вибух»
- Журавлинно-яблучний сік з імбиром
- Вишневий
- Вишнево-буряковий мікс
- Виноградний
- Фіолетовий мікс
- Як часто потрібно пити соки для здоров’я серця
Серце є єдиним органом, який миттєво реагує на будь-яку нашу емоцію. Ми відчуваємо його, коли переживаємо радість, щастя, хвилювання, смуток. Але чи часто ми дбаємо про фізичне здоров’я цього важливого органу? Багато хто з нас просто не помічає серце, поки воно саме не нагадає про себе прискореним пульсом, стенокардією або, ще гірше, серцевим нападом.
Понад третину смертей в Україні у 2019 році сталося від серцево-судинних захворювань. Найчастіші з них – ішемічна хвороба та інсульт. Тому важливо не лише навчитися розпізнавати перші симптоми недуги, але й постаратися запобігти хворобі. Це можна зробити, включивши до свого раціону перелік корисних продуктів, до яких відносяться і свіжі соки.
Щоб почуватися бадьоро та енергійно протягом усього дня, достатньо пити будь-які натуральні соки.
Але якщо ми хочемо подбати про кардіоздоров’я, потрібно вживати спеціальні соки для серця і судин. Про них ми й поговоримо у нашій статті.
Буряковий
Дуже корисний для судин буряковий сік. Це потужна зброя у боротьбі з підвищеним артеріальним тиском. У червоному овочі міститься корисний компонент “беталаїн”, який уповільнює процес старіння клітин. Судини стають більш еластичними, кількість стрибків артеріального тиску знижується. Буряковий сік рекомендується регулярно приймати гіпертонікам та людям старше 60 років.
Згідно дослідженням< /span> Лондонської школи медицини за 2008 рік, склянка соку з буряків знижує кров’яний тиск протягом години. Якщо вам не дуже подобається сік червоних овочів на смак, спробуйте додати його до складу сокового міксу.
Буряково-апельсиновий фреш
Для приготування напою нам знадобляться:
- 2 апельсини;
- 1 великий буряк;
- 2 стебла селери;
- ¼ дрібної червонокачанної капусти;
- 1 шматочок свіжої куркуми (2,5 см).
Вимийте продукти, очистіть апельсини та буряк, покладіть інгредієнти в шнековий соковитискач Hurom та поставте віджим. За кілька хвилин ви отримаєте порцію свіжого оздоровчого напою.
Якщо ваш організм чутливий до якогось продукту, його можна сміливо замінити:
- апельсин – мандарином або грейпфрутом;
- буряк — морквою або редисом;
- селера — кабачком;
- червону капусту — білокачанною, редисом;
- куркуму – імбиром.
Сонячний мікс із цитрусових та буряків
Сонячний мікс готуємо з таких продуктів:
- 4 буряки середнього розміру;
- 1 грейпфрут;
- 2 лимони;
- 4 моркви;
- 1 шматочок кореня куркуми.
Вимийте та очистіть грейпфрут та лимон, решту продуктів просто вимийте та поріжте для соковитискача.
На підготовку інгредієнтів у вас піде трохи більше 5 хвилин. Ще через стільки ж часу ви отримаєте мікс, який знижує артеріальний тиск та покращує фізичну працездатність.
Томатний
Нещодавні дослідження японських вчених довели, що регулярне споживання томатного соку сприяє очищенню судин від поганого холестерину та нормалізації артеріального тиску. З цього напою організм отримує достатню кількість фолієвої кислоти, мікроелементів, йоду, кобальту, фосфору та інших необхідних речовин.
Найбільше користі сік з помідорів приносить людям, які страждають на стенокардію, гіпертонію, анемію. І це не дивно. Томатний сік не лише підвищує рівень гемоглобіну, а й сприяє утворенню серотоніну – гормону щастя. А це ефективний засіб у боротьбі зі стресом, який часто стає причиною серцево-судинних захворювань.
Але найбільше фреш томату корисний тим, що нормалізує рівень гомоцистеїну, велика кількість якого призводить до атеросклерозу та згущення крові. Напій знижує рівень амінокислоти та захищає стінки судин від утворення тромбів.
Але пити томатний сік потрібно акуратно, не більше 0,5 склянки на добу. Інакше можна заробити гастрит чи виразку. Найкраще змішувати помідорний фреш із зеленими овочами чи фруктами.
Пропонуємо скуштувати наші оригінальні рецепти.
Великий червоний мікс
Візьміть 3 червоні яблука, 3 моркви, 2 середні помідори. Підготуйте овочі до подрібнення, поріжте яблука на дрібні шматочки, помістіть інгредієнти в соковитискач. За бажанням додайте лід.
Фреш «Захід сонця»
Приготуйте 3 помідори, 3 яблука, і невеликий шматочок імбиру. Вимийте продукти, очистіть імбир від шкірки, яблука поріжте шматочками. Всі інгредієнти покладіть у соковитискач. Напій готується лише кілька хвилин, за поживністю може замінити порцію курячого бульйону. Підходить тим, у кого немає апетиту чи хочеться чогось легкого.
Яблучний
Великий вміст в яблуках заліза, клітковини, вітаміну С та інших фітонутрієнтів роблять яблучний сік для серця та судин дуже корисним. Його щоденний прийом у їжу сприяє профілактиці інфаркту, атеросклерозу та інших серцево-судинних захворювань.
Також у соку яблука є антиоксиданти, які підтримують дезактивацію вільних радикалів. Ці радикали, як правило, виробляються під час тренувань, щоб м’язи могли скорочуватися та розслаблятися. Стіни судин більш міцні і здатні рухати кров вгору по нашому тілу проти сили тяжіння. Нормальний кровообіг перешкоджає появі тромбів та підвищенню артеріального тиску.
Для нормалізації кров’яного тиску пропонуємо скуштувати пару смачних та корисних рецептів яблучного соку.
Зелений фреш для зниження тиску
Візьміть 1 зелене яблуко, 2 огірки, 4 стебла селери, 1 лимон, шматочок свіжого імбиру та великий пучок петрушки. Підготуйте продукти, подрібніть їх за розміром соковитискача. 10 хвилин – і 0,5 л фреш готові.
При алергічних реакціях на будь-який продукт, компоненти можна замінити:
- яблуко – грушею, ананасом;
- огірок – кабачком, селерою;
- селера — кабачком, огірком;
- петрушку — коріандр;
- лимон – грейпфрутом, лаймом;
- імбир — куркумою.
Морковно-яблучний фреш
Для приготування напою вам знадобиться:
- 800 г моркви;
- 500 г яблук;
- 300 г апельсина;
- 1 ч. л. імбиру.
Ретельно вимийте продукти, очистіть моркву, апельсини та імбир. Наріжте моркву, яблука та апельсини часточками, видаліть насіння (якщо у вас шнековий соковитискач, то можна не видаляти). Відіжміть сік і розлийте його по склянках. Фреш подавати із льодом.
Гранатовий
Гранатовий сік не просто корисний для судин. У ньому міститься втричі більше антиоксидантів, ніж у вині. Антиоксиданти захищають серцево-судинну систему від запалень та пошкодження тканин. Серцевий м’яз також зміцнюють калій та магній. Склянка гранатового соку на день – чудова профілактика серцевого нападу, інсульту, атеросклерозу. Тому що його регулярне вживання фрешу з гранату знижує рівень поганого холестерину майже на третину та нормалізує артеріальний тиск.
При цьому важливо пити тільки свіжоприготовлений сік, оскільки пакетований напій вже пройшов термічну обробку і всі корисні речовини в ньому зникли.
Ми пропонуємо урізноманітнити своє меню оригінальними рецептами із соку гранату.
Гранатово-кавуновий фреш
Інгредієнти:
- 2 гранати;
- 500 г м’якоті кавуна;
- 2-3 палички селери;
- 1/2 грейпфрута.
Ретельно помийте та очистіть фрукти. Відокремте насіння граната від білої плівки, яка може надати гіркоти напою. Покладіть продукти в соковитискач. За хвилину у вас буде 0,5 л вітамінного напою. Готовий сік пити з льодом.
Якщо у вас алергія на будь-який із запропонованих компонентів, можна замінити:
- кавун — грейпфрут, апельсин, мандарин, яблуко;
- гранат — на вишню, червоний виноград, малину, полуницю;
- селера — на огірок, кабачок, лайм, капусту, яблуко, шпинат;
- грейпфрут — апельсин, мандарин, лимон.
Журавлинний
Журавлинний сік – природне джерело поліфенолів, які зміцнюють кровоносні судини та знижують ризик серцевих хвороб. Біофлавоноїди, які також присутні у напої, перешкоджають утворенню тромбів, розширюють судини та знижують рівень поганого холестерину.
Американський журнал клінічного харчування опублікував результати дослідження: регулярне вживання журавлинного соку знижує ступінь жорсткості артерій, що виникає внаслідок накопичення нальоту всередині стінок передсердь, що називається атеросклерозом.
«Цитрусово-журавлинний вибух»
Візьміть склянку журавлини, 1-2 великих апельсини, 5 середніх моркв. Ретельно вимийте овочі, очистіть апельсин, проженіть інгредієнти через соковитискач.
Журавлинно-яблучний сік з імбиром
Інгредієнти:
- 240 г свіжих журавлин;
- 2 червоні або зелені яблука;
- шматок імбиру (5 см)
- 2 листочки тосканської капусти.
Очистіть яблука від серцевини й покладіть добре вимиті продукти в соковитискач.
Вишневий
Якщо ви страждаєте на гіпертонію або варикоз, для зміцнення судин включіть у свій раціон вишневий фреш. Соки із плодів вишні рекомендується пити при безсонні, кахексії, при активних фізичних навантаженнях. Цей насичений ягідний напій допомагає відновленню м’язової тканини, тому втома в організмі проходить швидше.
Крім того, у вишні, як у буряках та моркві, багато антоціанів — потужних антиоксидантів, які зменшують кількість вільних радикалів в організмі, прибирають запалення та мають противірусні та протиракові властивості.
Антоціани знижують рівень холестерину, контролюють рівень цукру в крові, а значить зменшують ризик появи серцевих хвороб.
Спробуйте заміксувати кілька корисних продуктів і отримайте смачний вітамінний напій.
Вишнево-буряковий мікс
Інгредієнти:
- 3 буряки;
- 1 склянка вишень без кісточки (краще свіжа, але в несезон можна і заморожену);
- 3 моркви;
- 3 стебла селери;
- 1 лимон (за бажанням).
Підготуйте продукти, подрібніть за розміром соковитискача, відіжміть сік. При чутливості до деяких продуктів можна сміливо замінити:
- буряк — на моркву, картопля;
- вишні — на чорниці, суниці, ожині;
- селери — на кабачки, огірки;
- лимон на грейпфрут.
Вимийте продукти, очистіть імбир від шкірки, відокремте ягоди винограду від стебел, відіжміть у соковитискачі. При чутливості організму до деяких продуктів можна замінити:
- ожина — чорна смородина, чорниця, малина;
- синій виноград – червоний;
- імбир – лимоном.
Виноградний
виноградний сік корисний для судин, сумнівів також немає. Флавоноїди, яких багато в червоному та синьому винограді, розслаблюють кровоносні судини, розріджують густу кров, що покращує кровотік та перешкоджає утворенню тромбів. Також у червоному винограді міститься ресвератрол, що перешкоджає злипанню тромбоцитів та покращує навантаження на серцево-судинну систему.
Тому вчені рекомендують щодня пити сік із винограду, щоб знизити ризик розвитку серцевих захворювань.
Виноградний фреш можна пити як у чистому вигляді, так і у складі вишуканого міксу. Ділимося оригінальними рецептами.
Фіолетовий мікс
Для приготування корисного насиченого соку потрібно:
- 2 склянки ожини;
- 2 склянки синього винограду;
- 2 шматочки свіжого імбиру.
Як часто потрібно пити соки для здоров’я серця
Тренування у спортзалі ефективні лише у системі. Ви швидше досягнете бажаного результату, якщо тренуватиметеся щодня по 30 хвилин, ніж раз на тиждень по 2-3 години. Те саме можна застосувати й до соків. Свіжі овочі, фрукти та зелень повинні стати частиною вашого раціону. Щоденне помірне вживання соків набагато ефективніше для здоров’я, ніж періодичні очищення організму.
Фрукти та овочі у вашому меню забезпечують організм усіма необхідними поживними речовинами, зміцнюють імунітет, сприяють профілактиці багатьох хвороб, покращують загальний стан здоров’я. Краще кожен день випивати склянку свіжого соку, ніж знаходити час для походу на прийом до лікаря.
There are no reviews yet.